Venüs Retrosu

 Venüs Retrosu

10 Nisan –  29 Temmuz arasında VENÜS rehberliğinde bir yaz yaşayacağız.

 

10 Nisan 2020 Retro bölgesine giriyor 5, 20′ İKİZLER
13 Mayıs 2020 Retro hareketine başlıyor 21, 50′ İKİZLER
25 Haziran 2020 Düz hareketine geçiyor 5, 20′ İKİZLER
29 Temmuz 2020 Retro bölgesini terk ediyor 21, 50′ İKİZLER
     

 

Venüs ve temsil ettiği yaşam alanlarını hatırlayalım.

 

Kendimizle ve kendimiz dışındakilerle ilişkini nasıl kurduğunun belirleyicisi olan Venüs, hayatın güzelliklerini nasıl yaşadığımız, aşk ve ilişkilere bakış açımız, ortaklarımız ve işbirliklerimiz, kadınlar ve onlarla olan ilişkilerimiz, haz ve dünyanın sunduğu tatlarla olan bağımızı sembolize eder.

Sevgiyle olan bağın, kendini sevme potansiyelin ve kendinle olan bağını karşındakine yansıtmana yardım eder.

 

Ben ve benden yansıyan vurgusuna davet eder.

Venüs, bu yıl İkizler burcunda geri hareketinde olacak. Venüs bulunduğu burçla olan ilişkisi nezdinde hangi konulara odaklanacağımızı da belirliyor.

Merkür ikizler burcunun yöneticisi olarak bu sürecin de bir anlamda kaptanı olacak.

Merkür ve ikizler burcu olarak baktığımızda süreç; merak, zihin odaklı olmak, akılla anlamak, anlamlandırma isteği, sevgiyi sorgulama, bilgiyle bağlantı kurmak, iletişimde olmak, yakın çevreyle olan iletişim isteği.

Bununla beraber Merkür Retro boyunca farklı burçlarda sürecin psikolojik süresine yön verecek.

 

  • Merkür Koç (11-27 Nisan)

 

Kendine faydalı olabilecek kişi ve olaylara odaklanmak. Kendini tanımlamak için ilişkilerden fayda sağlama isteği. Sevgi bağı kurulmuş, geçmişte yaşanmış ilişkilerle yeniden bağlantı kurma isteği. İlişkilerle aracılığıyla kendini ifade etme isteği.

 

  • Merkür Boğa (27 Nisan-12 Mayıs)

Sevilen şeyler ve kişilerden beslenme isteği, mevcut koşulları somutlaştırma, kendini ve bedenini fark etmek, keyifli hissetme ya da keyifli hissettirmeyen unsurlardan uzaklaşmak.

 

  • Merkür İkizler (12-28 Mayıs)

Yeniden iletişimde olmak, geçmişte yaşanmış güzel anların yenilenmesi, zekice yaklaşımlarla hayatı neşeli hale getirmek, bilgilenme ve kaynaşma isteği, eğlenceli ilişkilerle beslenmek, birden çok seçeneğe yönelmek, ne istediğine tam olarak karar verememek.

 

  • Merkür Yengeç (28 Mayıs-5 Ağustos)

 

Bu sürecin en etkili dönemi Merkür ve Venüs Retro hareketinin Yengeç sürecine işareti olacaktır. Geçmişte yara alan taraflara yönelmek, alınganlıklara yeniden bakmak, kendine odaklı biraz içe çekilme isteğiyle kendini sevmeye olan ihtiyacın fark edilmesi. İlişkilerde tamamlanamamış vedalaşma veya helalleşmenin gerçekleşmesi. Duygusal olarak güvende hissettirmeyen anıların iyileştirilmesi.

 

Sürecin etkisini anlamamız için Merkür retrosunu da hatırlamalıyız.

     
2 Haziran 2020 Retro bölgesine giriyor 5, 30′ YENGEÇ
18 Haziran 2020 Retro hareketine başlıyor 14, 46′ YENGEÇ
     
12 Temmuz 2020 Düz hareketine geçiyor 5, 30′ YENGEÇ
26 Temmuz 2020 Retro bölgesini terk ediyor 14, 46′ YENGEÇ

 

 

Geçmişte yarım kalmış, tamamlanmamış, bıraktığı izler nedeniyle yeniye geçmeye engel olan kardeşler, çocukluk arkadaşları, lise aşkları, çocuklukta sevgiyi ifade ediş biçimin, sevgiyle olan bağın… Bütün bunlar ilişkilerle ilgili sorumluluktan kaçan yanlarını, aniden başlayıp aniden biten aşkların izlerini gündemine getirebilir.

Venüs retrosu geçmişte başlamış, aniden sonlanmış, bir anlam veremediğimiz yarım kalmış ilişkilerinle ilgili cevapları almana yardım da edebilir.

Venüs aynı zamanda geçmişte yapılmış, sonuca ulaşmamış, sürüncemede kalmış, başlanamamış ya da bitirilememiş sözleşmelerle ilgili de sonuca gitmeyi kolaylaştırabilir.

Bu dönemde yeni ilişkilere başlamak, gayrimenkulle ilgili yeni işlemler başlatmak, evlilik kararı almak, nişan veya söz yapmak sonuca gitmekte engeller yaratabilir. Bu tarihlerden önce alınmış nişan, evlilik, boşanma, gayrimenkul satış ve alımları, sürüncemede kalmış sözleşmelerin sonuca ulaştırılmasıyla ilgili kararlar uygulanabilir.


Yorumlar