Mayıs Ayı Göksel Enerjileri

 Mayıs Ayı Göksel Enerjileri

Mayıs Ayı Astrolojik Enerjileri Neler Söylüyor?

Mayıs ayının en kritik astrolojik hareketlerinden ilki için Ay düğümlerinin burç değiştirmesi diyebiliriz. Düğümler, tutulma aksının da belirleyicisi olduğundan yaklaşık 19 yıllık döngülerin benzer noktalara temas etmesiyle hayatın akışında etkili olur. Bununla ilgili yazımı yakında paylaşacağım.

 

19 yıl önce ikizler-Yay 23 Ekim 2001- 13 Mayıs 2003 tarihlerinde bu noktaya gelmişti.

9 yıl önce de 13 Ocak 2011- 1 Eylül 2012 tarihlerinde de aynı aksın diğer akışı olan Yay- İkizler gündemini yaşamıştık.

Bu dönemler bizim hayat döngülerimizin konuları hakkında bilgi verirler.

5 Mayıs akşamı hayalim birlikte Hıdırellez kutlaması yapmak

”Bunun için duamı şimdiden buraya bırakıyorum. 

Evime, mutfağıma, gelirime İlyas peygamberin duası

Tkınamış, yavaşlamış, durmuş işlerime 

Hızır’ın eli değsin 

Bedenime, sağlığıma buluşmalarının gücü aksın 

Hayatıma neşe, keyif, huzur ve bereketin 

Hayırlısı gelsin. ” 

Niyet Defteri – 2014

 

DOLUNAY

Dolunay 7 Mayıs saat 13.46’da, 17. derece 20’ Akrep burcunda gerçekleşiyor. Dolunay sırasında Başak burcu yükseliyor. Onun yöneticisi olan Merkür, Boğa burcunda ve Güneş ile kavuşumda.  Akrep burcunun yöneticileri Kova ve Oğlak burcunda yerleşmiş.

Var olan düzenini korumak için diretmeyi bırakıp, çerçevenin dışına çıkabilmeyi hatırlatıyor. Yıkıcı bir etkiyle üzerimize gelen dış koşullar belki de istemekte direttiğimiz, güvenlik ihtiyacımızdan kaynaklı hesaplar yaptığımızı hatırlatıyor. Bugüne kadar alıştığımız için, başkalarının gözünde değerli olmayı önemsediğimiz için gerçek ihtiyaçlarımızı görmezden gelmiş olabiliriz. Şimdi bunlardan özgürleşme zamanı. Ay Düğümleri Yengeç- Oğlak aksında bize kendimize şefkatli olmayı hatırlatmıştı. Sezgilerimize güvenmek yerine manipüle ederek kendimizi zora soktuğumuz alanlardan çıkıp, hayatla işbirliği yapabiliriz.

‘’Hayallerini dile getir. ‘’

Özellikle maddi konularla ilgili beklentilerini, isteklerini dile getiriyor musun?

İstemekle, aklından geçirmenin farkı ifadenin ortaya çıkışıdır.

Güneş ile kavuşumda olan Merkür ifadelerin gücüne işaret ediyor.

Talep et, olsun.

Hayallerini, olmaz dediklerini, şartlar uygun değil dediklerini ‘’ rasyonelleştir, bir şeyi tutkuyla istemekten, inadından özgürleş, kendi yolundan çekil.’’ diyor gökyüzü.

Gerçekten olmasını istediğine mi odaklanıyorsun, yoksa olması için kendini ikna ettiğin konularla mı meşgulsün?

Bu dolunayda ısrarla istemekte olduklarımıza, şartlara direncimizle, şartları kendi istediğimiz şekle getirme gayretimizden özgürleşmemiz yolumuzu açar.

Ne yapabiliriz?

İstediklerimize yeniden bakabiliriz. İstemememize rağmen bırakmak konusunda hesap yaptıklarımızla ilgili kendimize dürüst olabiliriz.  Akrep krizlerle öğrenmeyi seçebilen bir yapıdadır. Krizlere ihtiyaç duyarak bırakmak yerine gönüllü olarak feragât etmek feraflık verebilir.

Satürn Kova burcunda seyrine 22 Mart ile başlamıştı. Şimdi 11 Mayıs tarihinde Retro duruma geçiyor.

2 Temmuz tarihinde Oğlak burcuna geri dönecek ve 20 Aralık tarihine kadar orada kalacak.

22 Mart- 11 mayıs arasında seyri sırasında verdiği gündemin konularına 11 Mayıs- 1 Temmuz tarihleri arasında yeniden bakmamızı isteyebilir.

Satürn ‘’ ne ekersen onu biçersin’’ prensibiyle çalışır. Kendi seçimlerimizin sonuçlarıyla yüzleşmemizi ve bu sayede olgunlaşmamızı ister. Çoğunlukla talebi, hayat iskeletimizi sağlam temellere kurmamızdır. Satürn, yapmamız gerekirken yapmaktan kaçtığımız konuların bizi bizden ve potansiyelimizden uzaklaştırdığını hatırlatır. Biz kendi yolumuza yakınsak, temellerimizi salamlaştırmamız için ihtiyacımız olanları kolaylıkla verir. Eğer kendimizi başka konular veya kişilerle oyalıyorsak da buradan çıkmamız için sorumluluklarımızı hatırlatır. Bunu yaparken bizi biraz mecbur bırakabilir.

Satürn tekâmül aracının yakıtını sağlar.

Bu dönemde olan bitenlere yeniden bakmak yolumuzu açmamızda, emeklerimizin karşılığını almamızda destekleyici etki sağlar.

MERKÜR

11 Mayıs’ta Merkür İkizler burcuna giriş yapıyor. Yöneticisi olduğu İkizler burcunda rahatlamış durumda, ifadeyi, iletişimde olmayı, yazılı sözleşmeleri, lise çağına kadar öğrencileri, taşınmayla ilgili eylemleri destekliyor. Bir de Ay Düğümlerinin İkizler aksında olduğunu düşünürsek sağlıklı merak, başkalarını dinleyerek öğrenmek, yakın çevremizle iletişim ve sosyalleşmenin artacağı bir dönem diyebiliriz.

13 Mayıs’ta Mars Balık burcuna giriş yapıyor. Mars enerjisi Balık burcunda kendisini rahat hissetmez. Karar almak, harekete geçmek, devam etmek, kendine güven konusunda pek destekleyici olmaz.  Kafa karışıklığı, engellenmişlik duygusu verebilir.

Bu enerjiyi doğru kullanmak için, mevcut şartlarla savaşmak yerine engellere odaklanmayıp kendi yolunda devam etmek ya da akışa bırakmak,  kabul ederek sonuca ulaşabileceğini fark etmek önemlidir.

VENÜS

13 Mayıs’ta Venüs 21 derece 50’ İkizler burcunda Retro hareketine başlıyor. Bununla ilgili Venüs Retrosu yazımı okuyabilirsin.

22 Mayıs saat 20.39’da yeniay 2. derece 4’ İkizler burcunda doğuyor. Venüs Retrosu

 

Uzun süredir beklenen güzel enerjilerin bir yağmur gibi yağmasıyla hem gökyüzü hem de yeryüzü biraz olsun rahatlayabilir.

Retro durumdaki Venüs, Merkür, Vesta ve Ay düğümleri şöyle fısıldıyor: “Geleceğe gidebilmek için geçmişten getirdiğin ve sana ait olmayanları bırak; yeniye yer aç, ifade et, iletişimde oldukların huzur versin.” Jüpiter, Satürn ve Plüton bıraktıklarına, hüzünlerine, gidenlere değil yerine gelecek olanlara odaklanmamızı tavsiye ediyor. Dikkatimiz hayatın hizmetinde olmakta olsun. Bazen kayıp gibi görünenler yeniliğin gelişine yer açarlar.

 

Mayıs Ayı İçin Tavsiyelerim

İfadelerimizde farkında olmadan tekrar ettiklerimizi bırakalım. Bunun için kendimiz dinleyelim. Tekrar ettiklerimiz hayatımıza dahil ederiz.

Çalışma masamızı, bilgisayarımızı, cep telefonu ve dijital ortamdaki kayıtlarımızı düzenleyelim.

Ertelediğimiz başvurularımızı, dijital alanda tamamlayacaklarımızı listeleyelim.

Mayıs ayında sorumluluk almaktan kaçtığımız alanları listeleyelim ve buralarda yapacaklarımızı yazalım.

Yaptıkça yanına bir işaret koyarsak bu sayede devam etmek için motivasyonumuz olur.

Bir süredir sosyal ilişkilerimizi, bizim için değerli olanları veya değerli zannettiklerimizi gözden geçirme fırsatı bulduk. Şimdi dışarıya çıkma zamanı geldi. Bir kelebeğin kozasından çıkması gibi bambaşka bir hale doğuyoruz. Yeniliklere, başkalarının düşüncelerine kulak vermek, ilgi alanlarımızı yenilemek bizi iyi gelecek.

Hayırlı olana yakın, bizi bizden uzağa koyanlarla bağımızdan özgürleşmiş, huzurlu ve mutlu bir ay diliyorum. Sağlığımız, huzurumuz, bereketimiz korunsun.

Sevgimle

Meltem


Yorumlar