Merhaba,

1970 yılında İzmir’de dünyaya geldim. Farklı coğrafyalardan göçmüş, hayatın bir araya getirdiği köklerimin yer değiştirme isteği benim de genlerime işlenmiş. 1994 yılının sonunda kızım Su henüz 20 günlükken İstanbul’a taşındık. İnsanın alıştığını bırakmasının ne derece zor olduğunu ilk o yıllarda yaşadım. İstanbul’dan gitme hayalleriyle savaşırken ondan uzağa gidemeyeceğimi fark etmem, New York şehrine yerleşmek için yaklaşık 8 ay verdiğim mücadelede tam oturma izni çıkmak üzereyken bunu reddedip İstanbul’un kucağına geri dönmemle oldu. İstanbul, bana çok şey hediye etti. İzmir’de doğdum, İstanbul’da büyüyorum. Ne zamana kadar, bilmiyorum.

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Klasik Arkeoloji Bölümü’nde eğitim aldım. Her ne kadar sıralama hatası ile girmiş olsam da bu tesadüf gibi görünen siparişim hayata bakış açıma birçok değer kattı. Geçmişin değerini gün geçtikçe daha çok önemsiyorum.

Çalışma hayatına üniversitede okurken başladım. Üretmeyi, öğrenmeyi ve hayata emeğimle katılmayı seviyorum.

Yemek pişirmekten de keyif alırım ve bu konuda yakın çevremde ünlüyümdür. Vakit buldukça yürüyüş yapar, bisiklete biner, Hatha ve Yin yoga yaparım.

Başka bir merakım Astrolojiyi kendi kendime ve araştırarak öğrendim. Gözlemci yapım ve odaklanma becerim sayesinde birçok farklı alanda kendimi yetiştirmeye devam ediyorum.

Halen, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümünde öğrenciyim. Vakit bulup okula gittikçe gençlerle yeni bilgiler öğrenmek bana iyi geliyor.

Üretmeyi, öğrenmeyi ve hayata emeğimle katılmayı seviyorum.

Doğada görünen, görünmeyen her şeyin birbiriyle iletişimde olduğuna inanırım. Buğday Derneği üyesiyim. Birçok derneğin ve kuruluşun da destekçisiyim. Bir arada olmamızın bizi güçlü ve mutlu yapacağına inanırım.

Hayatın geçiciliğini görme gayretinde, bize verilen emanetlere sahip çıkarak yaşama gayretindeyim.

Sevgimle,

Meltem